Zdrowomyślenie

Jak sama nazwa wskazuje, zdrowe-myślenie określa sposób w jaki powinniśmy na co dzień myśleć, by nasze życie wypełniało się zdrowiem. Zdrowomyślący człowiek myśli pozytywnie i racjonalnie. W pełni akceptuje, jest sprawiedliwy i odpowiedzialny za siebie i swój ród. Wie, że to on tworzy swój świat wokół i dba by był jak najlepszy. Bierze pod uwagę wiele rozwiązań i rozumie fakt, że każdy ma własny punkt widzenia, do którego ma prawo.

Osoba myśląca zdrowo osadzona jest świadomością w ciele i aktualnej chwili.
Prawdziwe i istniejące jest tylko „teraz”. Odrzuca ego, gdyż wpływa ono na to, jak kreują się myśli. Pod wpływem ego dokonuje się stronniczych i niekoniecznie sprawiedliwych osądów, działa się impulsywnie oraz podejmuje nieprzemyślane decyzje.

Efekt placebo i nocebo
Naukowcy też odkrywają czym jest zdrowe myślenie i jak potężne działanie potrafi mieć efekt placebo. Statystycznie nieświadomy efekt placebo, to nawet 33% skuteczności terapii. Znaczy to, że nasz umysł potrafi skutecznie uzdrawiać ciało i wspomagać leczenie. Wykorzystaj ten fakt, by świadomie napełnić swe życie pozytywną i leczącą energią. Wprowadź miłość w swe życie by harmonizować ciało swoje i Twoich bliskich. Wspomożesz tym regenerację i homeostazę organizmu.

„Jeśli nie potrafisz od razu przestawić się na pozytywne myślenie, porzuć chociaż negatywne”.

Spróbuj! Przestań myśleć negatywnie i zauważ jak zmienia się Twój świat wokół. Po 60 dniach zauważysz trwałe zmiany i jeśli wprowadzisz to w dalszą rutynę, oczyścisz umysł i życie nabierze nowych piękniejszych barw. Dlaczego tak ważne jest nie myśleć negatywnie? Efekt nocebo, który jest odwrotny do placebo, jest kilkukrotnie silniejszy. Oznacza to, że negatywne myślenie i brak wiary bardzo istotnie oddziałują nawet na najskuteczniejsze leki i potrafią silnie niwelować ich działanie. Dbaj o czystość umysłu albo zacznij medytować.

Już nasi przodkowie wiedzieli czym jest zdrowomyślenie, i że „życie to ciągła nauka, szkoła i lekcje”. Zauważono pewne cnoty, które wzbogacały człowieka i jego świat wokół. Nasze życie to droga w osiąganiu ich doskonałości.

1. Skromność
2. Pokora
3. Wyrzeczenie się przemocy
4.Tolerancja
5. Prostota
6. Nakierowanie się na wartościowego nauczyciela duchowego
7. Czystość
8. Stabilność
9. Samodyscyplina
10. Wytrwałość
11. Odwrócenie się (wyrzeczenie) od obiektów zaspokajania zmysłów
12. Wyrzeczenie się kłamliwego ego
13. Świadomość tego, że śmierć i starość oraz choroby są nie są złe, lecz są objawami
14. Pozbycie się przywiązań
15. Niezależność od ujarzmienia poprzez żonę, dom, dzieci, domowe gospodarstwo i pracę
16. Spokój w obliczu tak przyjaznych jak i nieprzyjaznych zdarzeń
17. Ciągłe i czyste poświęcenie/oddanie się swojemu Rodowi
18. Oświecenie umysłu i zamiana spotkań towarzyskich oraz skupisk ludzkich na odosobnienie
19. Samowystarczalność
20. Przyłożenie nacisku dla osiągnięcia doskonałości, nieprzerwanego głębokiego poznania ducha , światła oraz Istoty/sedna „ja”
21. Mądremu poszukiwaniu doskonałego sedna.

Poniżej przedstawiamy krótki film o Samadhi.

 

Grupa naukowców z Finlandii stworzyła topograficzną mapę rozkładu i zmian temperatur w ciele człowieka podczas odczuwania różnych emocji. W pięciu eksperymentach wzięło udział ponad 700 uczestników, którzy opowiadali dodatkowo gdzie w ciele czują dane emocje. Naukowcy odkryli zdumiewającą zbieżność.

body-temperature-emotions-science-love-hate-envy