Świadomość, epigenetyka i fizyka kwantowa

Fizyka kwantowa cały czas zadziwia nawet największych naukowców. Tak zwane „upiorne działanie” Einsteina mówi, że każda informacja może przemieszczać się po całym wszechświecie prawie natychmiastowo i bez opóźnień. Każdy foton pamięta fotony z którymi wcześniej oddziaływał tworząc tzw. stan splątania. Prawdopodobnie czas i rzeczywistość to iluzja, odbierana i równocześnie aktywnie tworzona przez świadomość. Fizycy zastanawiają  się czy nie żyjemy w czymś w rodzaju olbrzymiego kwantowego hologramu i czy nie otaczają nas równoległe wszechświaty o nieskończonej ilości możliwości tworzącej razem jedno z wielu uniwersum.

„Naucz się widzieć. Zrozum, że wszystko jest połączone ze wszystkim.”
                                                                                                           – Leonardo da Vinci

Nasz wszechświat wypełniony jest przez powtarzające się wzory i ma strukturę fraktalną. Nawet człowiek  jest fraktalem. Budowa tkankowa, komórkowa i atomowa mają swoje odzwierciedlenie w innych elementach naszego świata. Pole elektromagnetyczne ma taki sam kształt dla galaktyki, układu słonecznego, słońca, planet, człowieka i komórki. Świadczy to nie tylko o tym, że jesteśmy stale połączeni z Naturą, ale także, że jesteśmy jej integralną częścią i możliwością sprawczą.Wzięcie pod uwagę kwantowych zjawisk daje całkowicie nowy naukowy paradygmat w to, jak postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość, nas samych i inne istoty. Fizyka kwantowa dowodzi, iż samo istnienie obserwatora, wpływa na wynik eksperymentu. Czy zatem świadomość to zjawisko kwantowe i dopiero zaczynamy rozumień czym jest i jaką ma moc? Bioenergoterapeuci z całego świata jednoznacznie twierdzą, że energia płynąca pomiędzy ludźmi jest natychmiastowa.


Poniżej przedstawiona jest ilustracja porównująca strukturę neuronową mózgu ze strukturą obserwowalnego dzisiaj kosmosu. Na zdjęciu z lewej widoczne są połączenia nerwowe komórek mózgowych. Obrazek z prawej przedstawia tzw. filamenty materii i energii tworzące obserwowalną dziś przestrzeń kosmiczną.

brain
Powtarzające się wzory tworzą cykle i wibracje. Kosmos działa na zasadach elektromagnetyzmu. Ziemia i Słońce posiadają olbrzymie pola elektromagnetyczne, do których człowiek musiał się dostosować w procesie ewolucji. Pole elektromagnetyczne ludzi i organizmów żywych mają wspólne cechy i korespondują z ziemskim polem elektromagnetycznym i częstotliwością około 7,83 Hz. Na tych częstotliwościach człowiek wchodzi w stan relaksacji, a mózg wchodzi w stan alfa – około 8 Hz. Serce jest najsilniejszym źródłem pola w ludzkim ciele. Komórki również posiadają swoje plazmatyczne oddziaływania elektromagnetyczne. Naukowcy z Instytutu Heart Math badają koherencje w naszych ciałach i odkryli, że osoby które dużo się przytulają i tworzą w rodzinie miłość, są dużo zdrowsze i dłużej żyją. Podczas przytulania zaobserwowano również efekt synchronizowania się serc obu osób. Zjawisko jest elektromagnetyczne, ale nie zostało jeszcze do końca poznane.

golden-ratio-mona

Biolog komórkowy, Dr Bruce Lipton rozwija dziedzinę medyczną nazywaną epigenetyką, gdzie jeszcze dalej wychodzi z tezą, iż świadomością wpływamy w swym ciele na ekspresje genów. Świadczyłoby to jednoznacznie, iż człowiek swoim myśleniem może harmonizować lub blokować swe geny i regenerację. Świadomość ludzka, mając bezpośrednie podłączenie pod ciało, poprzez zdrowe myśli jest w stanie harmonizować je i przywracać homeostazę energetyczną. Niestety poprzez negatywne nastawienie również jesteśmy  w stanie zniwelować działanie nawet najlepszych leków (tzw. efekt nocebo), osłabiać pracę komórek i nawet całych organów, prowadząc do przeróżnych zaburzeń i podatności na infekcje. Stres i negatywne myślenie mają również bardzo silne działanie osłabiające na układ odpornościowy organizmu. Dlatego tak ważne jest pozytywne i zdrowe myślenie. Synchronizuje ono nie tylko nas, ale i nasze otoczenie, wprowadzając w nasze życia dobro i szczęście.

Czytaj więcej o zdrowym myśleniu: Czym jest zdrowomyślenie?

Więcej o blokadach psychosomatycznych przeczytasz tu: Mapa bólów psychosomatycznych

kwiatzycia